1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

حملات تروريستى داعش در تهران

.
  

اعلاميه حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات)

حملات تروريستى داعش در تهران

 

باکمال تاسف باخبر شديم كه در دو حمله تروريستى همزمان در تهران، يكى در مجلس شوراى اسلامى و ديگرى در مقبره خمينى، ١٢ تن از هم‌وطنانمان كشته و تعدادى مجروح شده‌اند.

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات) كه همواره هرگونه عمليات تروريستى به هر شكلی و توسط هر گروهى را محكوم كرده است، اين حمله تروريستى را نيز بشدت محكوم كرده و اميدوار است كه هم‌وطنانمان ديگر شاهد چنين فجايعى نباشند.

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات) و بسيارى از فرهيختگان ايران سال‌هاست به هم‌وطنان خود و به مسئولان نظام اسلامى هشدار می‌دهند كه ادامه سیاست‌های ويران گر و آتش‌افروزی‌های نظام جمهورى اسلامى در منطقه دير يا زود زبانه‌های اين آتش خانمان‌سوز را به سرزمینمان ايران نيز خواهد كشاند. شوربختانه مسئولان نظام بی‌کفایت جمهورى اسلامى بدون توجه به اين هشدارها نه‌تنها به سیاست‌های ويران گر خود در بیرون از مرزهاى ايران ادامه داده و می‌دهند كه برشدت آن نيز افزوده و با تبليغات فریب‌کارانه و بی‌امان، این سیاست‌ها را در ضامن حفظ امنيت و ثبات در درون مرزهاى ايران جلوه می‌دهند؛ اما چه سود كه تلخى واقعیت دير يا زود شيرينى خواب غفلت را از ميان می‌برد.

اين حمله تروريستى كه بنا بر گزارش‌ها مسئوليت آن را داعش برعهده‌گرفته است بايد زنگ خطرى براى همه ايرانيان باشد. اين ابتداى راهى است كه در صورت ادامه چيزى جز ويرانى و تباهى براى ايران و ايرانى به همراه نخواهد داشت.

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات) بار ديگر ضمن محكوم كردن اين عمليات تروريستى، استوار در كنار هم‌وطنان خود ايستاده و ضمن ابراز همدردى با خانواده قربانيان به هم‌وطنان خود هشدار می‌دهد كه سكوت و بی‌تفاوتی و يا حمايت ضمنى از سیاست‌های ويران گر جمهورى اسلامى در منطقه تنها به ادامه و افزايش این‌گونه حملات تروريستى و ويرانى بيشتر ايران خواهد انجاميد.

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات) بار ديگر از مسئولين نظام جمهورى اسلامى می‌خواهد در سیاست‌های ويرانگر خود تجدیدنظر كرده به عواقب فاجعه‌بار آن بينديشند. ثروت‌ها و امكانات ايران را صرف رفاه و حفظ امنيت در درون مرز و نه ويرانى كشورهاى منطقه و حمايت از تروریست‌ها در برونمرز كنند.

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات) ضمن حمايت از مقابله با تروریست‌هایی كه دست به اين عمليات جنایت‌کارانه زده‌اند، به مسئولان جمهورى اسلامى هشدار می‌دهد كه مقابله با آن را بهانه‌ای براى شدت بخشيدن به خفقان داخلى و انتقام‌جویی‌های كور خود، به‌ویژه علیه هم‌وطنان سنى مذهب ما قرار ندهند. این‌گونه سوءاستفاده‌های مقطعى و جنایت‌کارانه از چشم تيزبين ايرانيان و جهانيان پنهان نخواهد ماند و به وحدت ملى كه ايرانمان امروز بيش از هر زمان ديگرى به آن نيازمند است صدمات جبران‌ناپذیری وارد خواهد ساخت.

ايرانيان راهى بس دشوار در پيش روى دارند. از یک‌سو بايد با تروریست‌های خارجى به مبارزه برخيزند و از سوی دیگر در دام حمايت كوركورانه از مسئولان تروريست نظام اسلامى نيفتند. ما يقين داريم كه ايرانيان میهن‌پرست از عهده اين هر دو مهم بر خواهند آمد.

به اميد روزهایی بهتر در ايران و در منطقه خاورميانه و در جهان، دست در دست و در كنار هم به نبرد با اسلام‌گرایان افراطى، از شيعه و سنى، از داخلى و خارجى پرداخته و به پا خيزيم تا اين طاعون ويرانگر و مرگبار را براى هميشه در ايران و جهان از بين ببريم.


پاینده ایران
زنده‌باد ملت ایران
حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات)